RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prof. Legutko: Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm

Najnowsze

Popularne

– Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm – powiedział w programie „Minęła 20” prof. Ryszard Legutko, europoseł z PiS. – To jest ta mafia lawendowa, z którą jest niesłychanie trudno walczyć – dodał gość programu.

Prymas o filmie Sekielskiego: To nie jest atak na Kościół

– Sytuacja jest poważna w polskim Kościele. Trzeba gasić pożar i zabrać się do konkretnej pracy – powiedział w środę w Radiu ZET abp Wojciech...

zobacz więcej

Prof. Legutko wskazał, że ustawa zaostrzająca kary wobec pedofilów jest bardzo potrzebna. – Mam tylko wątpliwości, jak będzie stosowana. Czy będzie stosowana jednoznacznie i równo wobec wszystkich – powiedział.

W jego opinii drugą ważną sprawą jest to, co dzieje się w Kościele.

– Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm. Te ofiary to są chłopcy w dużej mierze – zauważył gość programu.

– To jest ta mafia lawendowa, z którą jest niesłychanie trudno walczyć. Mówił o tym ks. Isakowicz-Zaleski, abp. Hoser. Jeżeli są przypadki pedofilii, a są, to oczywiście podpadają pod ogólną kategorię i tę ustawę – stwierdził.

Europoseł podkreślił, że problem ten muszą załatwić hierarchowie. – Mnie drażni ten fałszywy język. Pedofilia to jest jedna sprawa, a druga sprawa to istnienie lawendowej mafii w Kościele – podkreślił.

– Ideologia homoseksualna jest rzeczą świętą. Parlament Europejski wywiesił flagę tęczową. I inne instytucje to robią. Jeżeli ksiądz popełnia czyn naganny i okazuje się, że jest homoseksualistą, to aby go skazać czy potępić, nie można nazwać go homoseksualistą, tylko nazywa się go pedofilem. Jesteśmy szantażowani przez tę ideologię – ocenił.

Podkreślił, że w tych kwestiach trzeba mówić otwarcie. Jako przykład podał Alaina Delona i kontrowersje dotyczące przyznania mu nagrody. Słynny aktor może nie otrzymać Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes, bo krytycznie wypowiadał się m. in. o homoseksualizmie czy przyjmowaniu imigrantów. – To ideologiczne zastraszanie – ocenił prof. Legutko.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej