Antysemicki atak nożownika? Sprawca zbiegł ze Szwecji

Szwedzka policja czeka na przekazanie podejrzanego przez duńskich kolegów (fot. FB/Polisen nordvästra Skåne)

Mężczyzna podejrzany o atak przy użyciu nożna na żydówkę w szwedzkim Helsingborgu został zatrzymany w Danii. Kobieta jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Nożownik w centrum Kopenhagi. Jest kilka ofiar

Jedna osoba poniosła śmierć, a trzy są ranne - to wynik ataku nożownika w centrum Kopenhagi w noc sylwestrową. Według duńskich mediów sprawca...

zobacz więcej

Do incydentu doszło we wtorek rano. Ofiara została zabrana do szpitala z obrażeniami, które – jak poinformowali lekarze – zagrażały jej życiu. Około 60-letnia kobieta przeszła operację, obecnie jej stan jest ciężki, ale stabilny.

Sprawca zbiegł. Został zatrzymany w środę w Danii. Około 30-letni mężczyzna zostanie przekazany szwedzkiej policji. Wiadomo, że miał bogatą kartotekę kryminalną.

Szef policji w Helsingborgu Sven Holgersson powiedział publicznemu nadawcy SVT, że obecnie nic nie wskazuje, iż atak był zbrodnią z nienawiści. – Badamy sprawę pod kątem próby morderstwa – oświadczył. Dodał, że napastnik i ofiara wcześniej się nie znali.

Zaatakowana kobieta była aktywną członkinią żydowskiej kongregacji w Szwecji. Policja wskazała, że wzmocniła ochronę centrum żydowskiego w Helsingborgu.


źródło:
Zobacz więcej