Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. trafi do aresztu na trzy miesiące

Były właściciel Wisły Kraków jest podejrzany o oszustwo znacznej wartości i posłużenie się fałszywym dokumentem (fot. arch.PAP/Jacek Bednarczyk)

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące wobec byłego właściciela Wisły Kraków Jakuba M. – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński.

Prezes Wisły Kraków: Bałem się, że nasi piłkarze nie wrócą do domów

Przed krakowską Wisłą jeden z najważniejszych meczów ostatnich lat. Starcie ze Śląskiem, rozgrywane na własnym stadionie, będzie testem dla...

zobacz więcej

Warszawska prokuratura po przesłuchaniu byłego właściciela Wisły Kraków Jakuba M. skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. W środę sąd uwzględnił jej wniosek i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Były właściciel Wisły Kraków jest podejrzany o oszustwo znacznej wartości i posłużenie się fałszywym dokumentem. W poniedziałek prokurator przedstawił Jakubowi M. dwa zarzuty.

– Pierwszy dotyczy oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości na szkodę firmy leasingowej oraz posłużenia się podrobionym dokumentem. Podejrzany, posługując się podrobionym pełnomocnictwem notarialnym, rzekomo uprawniającym go do działania w imieniu spółki z o.o., wyłudził samochód marki Porsche Cayenne o wartości ponad 500 tys. zł. Chodzi o czyn z 2 kwietnia 2019 r. – poinformował prokurator Łapczyński.

Drugi zarzut dotyczy usiłowania oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości na szkodę tej samej firmy leasingowej oraz posłużenia się podrobionym dokumentem.

Wisła Kraków ma nowego właściciela

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków w wydanym oświadczeniu potwierdziło, że podpisało warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji Wisły Kraków SA,...

zobacz więcej

– W tym przypadku podejrzany, posługując się podrobionym pełnomocnictwem notarialnym, rzekomo uprawniającym go do działania w imieniu spółki z o.o., usiłował wyłudzić dwie drukarki o wartości ponad 240 tys. zł. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie go przez funkcjonariuszy policji. Chodzi o czyn z dnia 13 maja 2019 r. – przekazał prokurator Łapczyński.

Łapczyński dodał, że Jakub M. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśniania zbieżne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. został zatrzymany przez stołecznych policjantów w poniedziałek przed południem w jednej z instytucji finansowych. Informację o tym pierwsze podało radio RMF FM 24. Jakubowi M. grozi do ośmiu lat więzienia.

W kwietniu były właściciel Wisły został skazany za przywłaszczanie klubowych pieniędzy. Sąd ukarał go za to grzywną w wysokości 60 tys. zł. Jakub M. dobrowolnie poddał się karze i zwrócił Wiśle prawie pół miliona złotych, które przywłaszczył.

źródło:

Zobacz więcej