Wypadek podczas spływu przełomem Dunajca. Nie żyje flisak

Mężczyzna wpadł do lodowatej wody (fot. arch.PAP/Grzegorz Momot)

Podczas spływu przełomem Dunajca 50-letni flisak wypadł z tratwy przewożącej turystów. Mężczyzna wpadł do lodowatej wody. Mimo reanimacji nie udało się go uratować – poinformowali w środę słowaccy ratownicy górscy.

Śmierć podczas rajdu na Pomorzu. Samochód wpadł do kanału

Do tragedii doszło podczas Rajdu Żuławskiego. Dwie osoby zginęły, gdy samochód wpadł do kanału w miejscowości Błotnik na Pomorzu.

zobacz więcej

Do wypadku doszło w środę około godz. 11.30 na wysokości Sromowiec Niżnych, niedaleko przystani początkowej spływu. Flisak stracił równowagę i wypadł z tratwy. Został wyciągnięty z wody i był reanimowany na brzegu po stronie słowackiej.

Na tratwie znajdowało się 10 turystów oraz dwóch flisaków. Po wypadku tratwa dobiła do słowackiego brzegu Dunajca, ponieważ rzeka na tym odcinku stanowi granicę państwa. Poszkodowanego z wody wyłowił drugi flisak i przypadkowy wędkarz. Pozostałym osobom nic się nie stało.

– Ponieważ wypadek zdarzył się po stronie słowackiej, to postępowanie na obecną chwilę prowadzą słowaccy funkcjonariusze – powiedziała rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

Spływ przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji Małopolski. Każdego roku ze spływu korzysta ponad 300 tys. turystów. Spływ odbywa się na drewnianych tratwach, a każda z nich jest obsługiwana przez dwóch flisaków. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich organizuje spływy od 1934 r., ale pierwsze spływy turystyczne organizowano tu już w połowie XIX wieku.

źródło:

Zobacz więcej