Ambasador Izraela: Sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Ambasada Izraela w Warszawie potępiła w środę atak na polskiego ambasadora w Tel Awiwie Marka Magierowskiego. „Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy” – oświadczyła ambasador Izraela Anna Azari.

Wiadomo, kto zaatakował ambasadora RP w Izraelu

„Zatrzymany za atak na Marka Magierowskiego to Arik Lederman – znany w Izraelu architekt” – napisał na Twitterze dziennikarz Marcin Makowski....

zobacz więcej

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski – jak podała izraelska prasa – został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Rzeczniczka prasowa polskiego MSZ Ewa Suwara poinformowała, że w związku z atakiem Anna Azari została w środę wezwana do resortu. Suwara zapewniła, że ambasador Magierowski podczas incydentu nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

W oświadczeniu opublikowanym na profilu ambasady Izraela na Twitterze Azari napisała, że z przykrością dowiedziała się o wtorkowym incydencie, podczas którego zaatakowano polskiego dyplomatę. „Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy” – podkreśliła.

Pochwaliła także izraelską policję za bardzo szybkie zatrzymanie sprawcy. „Wierzę, że ten odosobniony incydent nie przesłoni tego, co pozytywne w relacjach izraelsko-polskich” – oświadczyła.

Azari życzyła Magierowskiemu, aby podczas swojej misji – jak napisała – „nadal tworzył mosty między ludźmi dobrej woli w Izraelu i Polsce”. Jak zapewniła, już we wtorek osobiście skontaktowała się z ambasadorem RP i wyraziła swoje oburzenie atakiem.

źródło:

Zobacz więcej