Morawiecki o ataku na Magierowskiego w Izraelu: Rasistowski i ksenofobiczny akt agresji

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski i premier Mateusz Morawiecki (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Premier Mateusz Morawiecki potępił na Twitterze atak na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego. „Rasistowski atak na polskiego ambasadora w Izraelu jest sytuacją niedopuszczalną. Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli” – napisał polski premier.

Polski ambasador zaatakowany w Izraelu

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel...

zobacz więcej

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie – poinformowała izraelska prasa. Napastnika aresztowano.

Sprawa została zgłoszona policji oraz MSZ Izraela.

Jak napisał w środę w wydaniu internetowym dziennik „Jerusalem Post”, do stojącego przed ambasadą Magierowskiego podszedł mężczyzna, który rzucił się na niego i zaczął na niego krzyczeć. Ambasador nie był w stanie zrozumieć, co mówił napastnik, poza słowami „Polak, Polak” – pisze „Jerusalem Post”, powołując się na relację dyplomaty.

źródło:
Zobacz więcej