RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Spadnie deszcz – urlop będzie darmowy

Deszcze na Elbie w maju należą do rzadkości (fot. Wiki/Pierre Bona)

Jeśli urlop w maju na włoskiej wyspie Elba zostanie popsuty przez deszcz, turyści otrzymają zwrot pieniędzy za hotel – z taką inicjatywą wyszedł miejscowy wydział ds. turystyki. Pobyt w hotelu będzie gratis, jeśli opady potrwają ponad dwie godziny w ciągu dnia.

Stonka po włosku. Wenecja przygotowuje się na masowy napływ turystów

Turyści, którzy przybędą do Wenecji w czasie Świąt Wielkanocnych i długiej przerwy do 1 maja muszą liczyć się z utrudnieniami i nadzwyczajnymi...

zobacz więcej

„Elba no rain” – tak lokalne władze nazwały swą tegoroczną ofertę, której celem jest zachęcenie turystów do przyjazdu na wyspę na Morzu Tyrreńskim jeszcze przed rozpoczęciem letniego sezonu. Do inicjatywy tej przyłączyło się wiele tamtejszych hoteli.

Media zwracają uwagę, że deszcz w maju na Elbie jest zazwyczaj rzadkością, ale i tam może być nie do uniknięcia. W przypadku, gdyby padał dłużej niż przez dwie godziny między godz. 10 a 20, wszyscy turyści otrzymają zwrot pieniędzy za pobyt w hotelu czy pensjonacie.

Dziennik „La Stampa” informując o tym pomyśle zauważa, że prawie dwie trzecie Włochów patrzy na prognozę pogody co najmniej raz dziennie, a 9 proc. odwołuje wakacje z powodu niepogody. Właśnie to skłoniło branżę turystyczną na toskańskiej wyspie do skierowania tej oferty.

Szef stowarzyszenia zrzeszającego przedstawicieli tej branży Claudio Della Lucia podkreślił, że Elba ma do zaproponowania znacznie więcej niż tylko piękne plaże i wspaniałe morze, z których słynie na świecie. Jak zaznaczył, oferowane atrakcje nie wymagają słońca , a na wyspie w czasie deszczu turyści się nie nudzą. Są tam między innymi muzea Napoleona Bonaparte i wille, w których przebywał na zesłaniu między 1814 a 1815 rokiem.

W najbliższych dniach na wyspie zapowiadane są przelotne opady deszczu.

źródło:

Zobacz więcej