Rekordowy wyrok. 2 mld dolarów odszkodowania od niemieckiego giganta

Bayer jest rozczarowany wyrokiem amerykańskiego sądu (fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH)

W związku z przegranymi w USA procesami o odszkodowania akcje niemieckiej firmy Bayer tracą na wartości. Firma przegrała właśnie kolejny proces. Niemiecki gigant musi zapłacić 2 mld dolarów odszkodowania amerykańskiemu małżeństwu, które z powodu stosowania produkowanego przez należącą do koncernu firmę Monsanto środka chwastobójczego zachorowało na raka.

Niemcy pozbywają się węgla i atomu – i lądują w ramionach Kremla [OPINIA]

Niemcy – odchodząc od węgla i zamykając w tym samym czasie elektrownie atomowe – mogą mieć nie lada kłopoty. Rząd w Berlinie stara się jak...

zobacz więcej

Tym razem niemiecki gigant musi zapłacić 2 mld dolarów odszkodowania amerykańskiemu małżeństwu, które z powodu stosowania - produkowanego przez należącą do koncernu firmę Monsanto - środka chwastobójczego zachorowało na raka.

Jak twierdzą niemieckie media, akcjonariusze koncernu Bayer są coraz bardziej zaniepokojeni spadkiem wartości ich akcji. Eksperci giełdowi radzą, aby obecnie wstrzymać się z ich zakupem.

Po ostatnim przegranym procesie cena akcji niemieckiego giganta spadła o kolejne 3 proc. Od rozpoczęcia pierwszych procesów wartość akcji koncernu spadła o ponad 40 proc.

Powodem spadków są przegrane w Stanach Zjednoczonych procesy o odszkodowania. Sądy amerykańskie uznają, że - produkowany przez firmę Monsanto z grupy Bayer - preparat chwastobójczy o nazwie Roundup przyczynia się do zachorowań na raka.

Zarząd koncernu Bayer w oświadczeniu stwierdził, że jest rozczarowany wyrokiem amerykańskiego sądu i będzie się od niego odwoływał. Niemiecki koncern twierdzi, że nie ma wystarczających dowodów na to, że, preparat „Roundup” powoduje raka.

źródło:
Zobacz więcej