Eurowizja 2019: Jak oddać głos i kto może zagłosować na Polskę?

Jak zagłosować w półfinałach i finale Eurowizji 2019 na reprezentanki Polski? Głosowanie telewidzów będzie jedną ze składowych, które zadecyduje o tym, kto wejdzie do finału i wygra cały konkurs.

„Nasza muzyka jest magiczna i taki też nastrój chcemy pokazać na scenie”

zobacz więcej

Zasady głosowania, tak jak w poprzednich latach, wykluczają możliwość głosowania na swoich reprezentantów. Jeśli wyślemy z Polski SMS na Tulię, opłata zostanie pobrana, ale głos nie będzie liczony. Numery SMS zostaną podane w trakcie występu danego kraju.

Wysłanie SMS-a z zagranicy liczy się jako głos oddany przez dany kraj. Głosować mogą tylko państwa biorące udział w konkursie.

Tak jak w finale 50 proc. głosów będzie miało do dyspozycji krajowe jury. Mają do rozdania po 58 punktów: 1,2,3,4,5,6,7,8,10 i 12, przy czym głosują już podczas półfinałów.

64. Konkurs Piosenki Eurowizji poprowadzą supermodelka Bar Refaeli, prezenter telewizyjny Erez Tal, prezenter telewizyjny Assi Azar i dziennikarka Lucy Ayoub.

Początkowo rząd Izraela nalegał na zorganizowanie konkursu w Jerozolimie. Jednak po uznaniu przez USA Jerozolimy jako stolicy żydowskiego państwa i przeniesieniu tam amerykańskiej ambasady rząd Izraela odstąpił od tego pomysłu w obawie przed bojkotem konkursu.

Eurowizja podała, że wybiera jako miejsce swojego konkursu Tel Awiw, izraelską stolicę handlową i kulturalną, z uwagi na „kreatywną i przekonującą ofertę” miasta.

źródło:
Zobacz więcej