RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Na Bałtyku zaginął kuter. Odnaleziono ciało rybaka

10-metrowa jednostka wracała z łowiska na wysokości Niemiec (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Ciało jednej z osób, które znajdowały się na zaginionym kutrze, zostało odnalezione - poinformował we wtorek rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Na pokładzie były cztery osoby. Służby ratownicze zdecydowały, że trwająca od wczoraj akcja ratownicza zostaje zawieszona.

Ciało jednej z osób zostało odnalezione pod tratwą należącą do kutra, około trzy mile morskie na północny zachód od Mrzeżyna - poinformował rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck. Dodał, że na pokładzie były cztery osoby.

– Poszukiwania kutra trwały we wtorek do godziny 22, kiedy je zawieszono – przekazał Goeck. Jak dodał, „w środę zdecydowano, że akcja jest dalej zawieszona”.

– Jeżeli jednak jednostki przepływające w rejonie zaginięcia kutra poinformują służby, że odnalazły w tamtym rejonie np. fragmenty jednostki albo ofiary, wtedy akcja zostanie wznowiona – zastrzegł Goeck.

Akcję poszukiwawczą prowadziły jednostki SAR, a także samolot Marynarki Wojennej i straż graniczna. Zaginięcie kutra Świ-82 zgłosił we wtorek w południe armator. Jednostka około godz. 2 meldowała, że za godzinę znajdzie się w Mrzeżynie (Zachodniopomorskie), jednak nie dopłynęła do niego.

źródło:

Zobacz więcej