RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dwóch nieletnich zatrzymanych w sprawie zabójstwa w warszawskiej szkole

Policja przed Szkołą Podstawową nr 195 im. Króla Maciusia I na warszawskim Wawrze (fot. PAP/Paweł Supernak)
Policja przed Szkołą Podstawową nr 195 im. Króla Maciusia I na warszawskim Wawrze (fot. PAP/Paweł Supernak)

Funkcjonariusze policji zatrzymali dwie nieletnie osoby w sprawie zabójstwa w warszawskiej szkole. To dwaj chłopcy, którzy powiązani byli zarówno ze sprawcą mordu jak i ofiarą nożownika.

„Zawsze był agresywny”. Uczeń ze szkoły w Wawrze opowiada o morderstwie [WIDEO]

– Dyrektorce wyznał podobno, że tylko po to przyszedł do szkoły. (…) Był mocno naćpany – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Krystian ze...

zobacz więcej

W ubiegły piątek w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I na Marysinie Wawerskim w Warszawie jeden z uczniów zaatakował nożem drugiego; raniony chłopiec zmarł. Podejrzany o zabójstwo 15-latek trafił do schroniska dla nieletnich. Sąd rodzinny w sobotę zdecydował o przekazaniu sprawy do prokuratury.

Jak ustalił portal tvp.info, w sprawie zatrzymano dwóch chłopców – rówieśników mordercy i jego ofiary.

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik stołecznej policji insp. Sylwester Marczak potwierdził, że zatrzymano osoby nieletnie, ale o szczegółach nie chciał mówić.

Z kolei Sąd Okręgowy Warszawa-Praga rozpoznaje wniosek o umieszczenie zatrzymanych chłopców w schronisku dla nieletnich – poinformowało portal tvp.info biuro prasowe sądu.

Sprawą zabójstwa nastolatka zajmuje się specjalna grupa policji. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe zdecydował, by podejrzanego o zabójstwo umieścić w schronisku dla nieletnich. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju 15-latka. Następnie prokuratura zdecyduje, czy będzie sądzony na podstawie przepisów Kodeksu karnego jak osoba dorosła, czy sprawa trafi do sądu rodzinnego, który będzie orzekał na podstawie przepisów o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Dyrektorka szkoły w Wawrze Agata Kołodziejczyk oświadczyła w piątek, że wszystkim, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego, zapewniona jest pomoc. Poinformowała również, że w poniedziałek do szkoły uczniowie przychodzą zgodnie z planem. Na miejscu zapewnione jest wsparcie psychologiczne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej