Manchester City wykluczony z Ligi Mistrzów? UEFA prowadzi śledztwo

W niedzielę Manchester City sięgnął po raz szósty w historii i drugi z rzędu po mistrzostwo Anglii (fot. REUTERS/Toby Melville)

Dziennikarze „New York Times” informują, że Manchester City może zostać wykluczony z Ligi Mistrzów. Chodzi o naruszenie przez klub zasad Finansowego Fair Play. UEFA prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Wielka piłka tylko dla elit? Kontrowersyjny pomysł UEFA

Bogaci nie mają dłużej ochoty kopać (się) z biednymi. Jak donosi „New York Times”, obecny format Ligi Mistrzów lada moment odejdzie w zapomnienie....

zobacz więcej

Dziennikarze „New York Times” poinformowali, że Manchester City może mieć duże problemy.

Angielski klub oskarżony jest o złamanie zasad Finansowego Fair Play. Dziennikarze powołują się na anonimowe „osoby bliskie europejskiej federacji”, które twierdzą, że UEFA oskarża City o składanie fałszywych zeznań i podawanie zawyżonych wartości kontraktów sponsorskich.

Jeśli doniesienia medialne się potwierdzą, drużyna Pepa Guardioli może nawet zostać wykluczona na jeden sezon z Ligi Mistrzów. Nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o najbliższy czy następny sezon.

Manchester City już raz był ukarany za złamanie Finansowego Fair Play. W 2014 r. UEFA nałożyła na klub wielomilionową karę finansową.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w tym tygodniu.

źródło:
Zobacz więcej