Europejski Kongres Gospodarczy. „Regiony górnicze UE – szanse i wyzwania”

Tysiące gości, ponad 150 debat i około tysiąca prelegentów. W poniedziałek w Katowicach wystartował XI Europejski Kongres Gospodarczy. We wtorek w ramach sesji „Regiony górnicze UE: transformacja gospodarcza, energetyczna i społeczna – szanse i wyzwania” o przyszłości górnictwa rozmawiają m.in. były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski i członek Komisji Europejskiej, wiceprzewodniczący ds. unii energetycznej Maroš Šefčovič.

Europejski Kongres Gospodarczy. „PEP 2040. Długoterminowa strategia dla polskiej energetyki”

W Katowicach rozpoczął się w poniedziałek XI Europejski Kongres Gospodarczy (EKG). Pierwszego dnia w ramach sesji „PEP 2040. Długoterminowa...

zobacz więcej

XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej.

Kongres odbywa się w dniach 13-15 maja. W jego trakcie ludzie biznesu, prezesi najważniejszych i największych spółek sektora oraz eksperci rozmawiają m.in. o polityce klimatycznej, o górnictwie i globalnym biznesie.

W ciągu kongresu odbędzie się około 150 sesji tematycznych z udziałem około tysiąca prelegentów.

W tegorocznej edycji EKG bierze udział rekordowych 12 tys. gości.

We wtorek o godz 13.30 rozpoczął się Panel Marszałka Województwa Śląskiego: „Regiony górnicze UE: transformacja gospodarcza, energetyczna i społeczna – szanse i wyzwania”. O przyszłości górnictwa rozmawiają m.in. były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski i członek Komisji Europejskiej, wiceprzewodniczący ds. unii energetycznej Maroš Šefčovič.

źródło:
Zobacz więcej