Jeden zabił, drugi nie udzielił pomocy. Areszt dla zatrzymanych po śmierci 15-latka

Na trzy miesiące aresztował lubiński sąd dwóch z trzech mężczyzn zatrzymanych po śmierci 15-letniego chłopca. Nastolatek zmarł w wyniku rany odniesionej od ciosu nożem. Jeden z aresztowanych jest podejrzany o zabójstwo, drugi – m.in. o nieudzielenie pomocy.

Tragedia w Lubinie. Ugodzony nożem nastolatek nie żyje

W Lubinie (Dolnośląskie) w nocy z piątku na sobotę zmarł w wyniku rany odniesionej od ciosu nożem 15-letni chłopak. Policja zatrzymała w tej...

zobacz więcej

O zastosowaniu aresztu dla dwóch podejrzanych poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

– Sąd uwzględnił dwa złożone przez prokuratora wnioski o areszt – dla mężczyzny, któremu postawiono zarzut zabójstwa oraz dla podejrzanego o nieudzielenie pomocy i niezawiadomienia o popełnionej zbrodni morderstwa. Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt dla drugiego z podejrzanych o nieudzielenie pomocy i niezawiadomienia o popełnionej zbrodni morderstwa – powiedziała prok. Tkaczyszyn. Dodała, że prokuratura złoży zażalenie na odrzucenie wniosku o areszt dla trzeciego z podejrzanych.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w nocy z piątku na sobotę w Lubinie (Dolnośląskie). Ok. godz. 1 w nocy policja otrzymała zgłoszenie o rannym mężczyźnie leżącym na Wzgórzu Zamkowym. Poszkodowanym okazał się 15-letni chłopak. Miał ranę klatki piersiowej, która powstała w wyniku ciosu zadanego nożem. Policjanci podjęli reanimację; nie udało się go uratować. Wkrótce potem policja zatrzymała w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 23 lata.

W niedzielę Prokuratura Rejonowa w Lubinie jednemu z zatrzymanych postawiła zarzut zabójstwa. Dwaj pozostali są podejrzani o nieudzielenia pomocy ofierze oraz niezawiadomienia o popełnionej zbrodni morderstwa.

Prokuratura nie udziela na razie informacji na temat szczegółów wydarzeń, w wyniku których zginął 15-latek. – Możemy powiedzieć jedynie, że prokurator ma mocne dowody, które jednoznacznie wskazują mężczyznę, który zadał cios 15-latkowi. Było to brutalne morderstwo – powiedziała wcześniej prokurator Tkaczyszyn.

źródło:

Zobacz więcej