RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Syn pobił ponad 80-letnią matkę, bo chciał 10 zł

Mieszkaniec wielkopolskiego Krotoszyna usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką oraz wymuszenia rozbójniczego (fot. PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie nadzoruje postępowanie przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który przez wiele lat bił i poniżał – dziś ponad 80-letnią – matkę – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. W maju syn pobił staruszkę, bo chciał 10 zł.

Brutalnie pobił starszego pana w tramwaju. 45-latek zgłosił się na policję

45-latek, który pobił w tramwaju 72-latka, zgłosił się rano na policję. – Wyjaśnił, że starszy człowiek go zdenerwował swoim zachowaniem i tym, co...

zobacz więcej

Mieszkaniec wielkopolskiego Krotoszyna usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką oraz wymuszenia rozbójniczego. 53-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Sprawa wyszła na jaw w maju po pobiciu kobiety drewnianą laską. W ten sposób mężczyzna zmusił matkę, by dała mu 10 zł.

Podczas śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Krotoszynie okazało się, że 53-latek przez wiele lat znęcał się nad matką.

Schemat zachowania mężczyzny – jak powiedział prokurator Maciej Meler – był najczęściej taki sam. Podejrzany wszczynał pod wpływem alkoholu awantury domowe, w trakcie których ubliżał matce, popychał ją, szarpał, ciągnął za włosy, groził pozbawieniem życia i wymuszał pieniądze.

– Takim zachowaniem łącznie wymusił od pokrzywdzonej około 2 tys. zł – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

źródło:

Zobacz więcej