Akcja PiS „Obroń swoje prawo” przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja (fot. PAP/EPA/OMER MESSINGER)

Pod hasłem „26 maja obroń swoje prawo” Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję, która ma zmobilizować sympatyków tej partii do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Koalicja Europejska nie chce pokazać programu wyborczego. Ale my go poznaliśmy”. Nowy spot PiS

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w piątek w mediach społecznościowych nowy spot w kampanii do Parlamentu Europejskiego. Przekonuje nim, że...

zobacz więcej

– Obroń swoje prawa do tego, żeby w Polsce było normalnie, tak jak przez ostatnich kilka lat. Obroń swoje prawo do tego, byśmy wszyscy mogli korzystać z rozwoju gospodarczego, abyśmy mogli żyć na podobnym poziomie, jak Europejczycy – mówił w poniedziałek na konferencji prasowej w Białymstoku pełnomocnik PiS w Podlaskiem poseł Dariusz Piontkowski.

Przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem, które „stawia na obronę polskich interesów”. – I te wybory są początkiem takiego cyklu wyborczego w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, bo przecież już jesienią będą wybory parlamentarne a potem prezydenckie, i wszystkie te trzy wybory zdecydują o tym, jak będzie wyglądała Polska na wiele lat – dodał Piontkowski. Przypomniał, że prawo stanowione przez PE ma potem odzwierciedlenie w polskim prawie.

– Udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest wyraźnie udziałem i głosem za tym, jaka ma być Polska. My chcemy, aby ta Polska była państwem, które reprezentuje interesy Polaków, a nie, nie wiadomo jakich grup – dodał poseł.

Bielan: Wielu rozczarowanych PSL zagłosuje na PiS

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan jest przekonany, że „bardzo wielu rozczarowanych wyborców PSL” zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do...

zobacz więcej

Lider listy PiS w okręgu obejmującym Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie, europoseł kończącej się kadencji Karol Karski podkreślił, że w haśle o obronie swoich praw chodzi m.in. o obronę krajowej waluty. – To strefa złotówki, a nie euro, jest strefą dynamicznego wzrostu gospodarczego. Polska rozwija się doskonale m.in. dlatego, że mamy własną walutę i możemy samodzielnie podejmować decyzje z zakresu polityki finansowej – zauważył Karski.

Wymienił też prawo do „decydowania o wychowaniu dzieci”, prawo do programów socjalnych, takich jak 500+, 300+, trzynasta emerytura, wcześniejszy wiek emerytalny oraz sprzeciw wobec nielegalnej imigracji.

– 26 maja obrońmy swoje prawo do szacunku i poszanowania wyznawanych wartości. Nie może być tak, że my, jako chrześcijanie jesteśmy na co dzień obrażani, że nasze wartości przedstawia się jako te, które muszą ustępować przed prawem do ekspresji innych – dodał europoseł.

– Pokazujemy, czego złego nie zrobimy, a co inni chcieliby zrobić – zaznaczył Karski. Przypominał też, że wszystkie te postulaty są w programie wyborczym PiS na wybory europejskie.

– Unia Europejska ma tendencje do tego, żeby poszerzać swoje kompetencje. My więc mówimy o tym, przeciwko jakim kierunkom działania władz europejskich będziemy protestowali – dodał poseł Dariusz Piontkowski. Zachęcał do udziału w wyborach 26 maja, ale i do głosowania na PiS. Mówił przy tym, że dotąd eurowybory nie cieszyły się dużym zainteresowaniem Polaków.

źródło:

Zobacz więcej