Panama: Silne trzęsienie ziemi w pobliżu granicy z Kostaryką

W ocenie amerykańskich służb nie ma zagrożenia tsunami (fot. unsplash.com/Andrew Buchanan)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 nawiedziło w niedzielę zachodnią część Panamy, w pobliżu granicy z Kostaryką – poinformowała amerykańska Służba Geologiczna (USGS). Na obecnym etapie brak jakichkolwiek informacji o ofiarach i większych stratach materialnych.

Dziesiątki ofiar w masowych grobach. Makabryczne odkrycie w Meksyku

W Meksyku odnaleziono w masowych mogiłach ciała 35 osób. Odkrycia dokonano w słynącym z dużej przestępczości stanie Jalisco, położonym na wybrzeżu...

zobacz więcej

Zgodnie z danymi przytoczonymi przez USGS hipocentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 37 km, w pobliżu miejscowości Plaza de Caisan oddalonej o 5 km od miasta Santa Cruz.

Policja z Puerto Armuelles, gdzie znajduje się najbliższy jej posterunek okolicy objętej wstrząsami z epicentrum w Plaza de Caisan, podała, że wstrząsy uszkodziły kilka domów.

Początkowo USGS natężenie wstrząsów ocenił na 6,2, podając jednocześnie, że epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta David.

Trzęsienia ziemi nie są rzadkością w tym regionie. We wrześniu 2017 r. doszło do silnego trzęsienia o magnitudzie 7,1 w północnych regionach pobliskiej Kostaryki i na przyległym terytorium Meksyku. Zginęło wówczas 300 osób.

źródło:

Zobacz więcej