RAPORT

Kampania 2020

MSZ: Wizyta delegacji izraelskiej została odwołana na wniosek Polski

„W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 bm. złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej” – pisze w komunikacie na swojej stronie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Jarosław Kaczyński: „Totalni” machnęli ręką na te regiony. Uznali, że tu i tak mają głosy

– Gdyby taka władza jak ta dzisiejsza zaczęła rządzić np. w 1993 r. (…), to dziś Polska mogłaby być dużo dalej, na poziomie przeciętnej rozwoju w...

zobacz więcej

„W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu polskiego MSZ.

W niedzielę po południu media izraelskie podały, iż w poniedziałek do Polski przybędą przedstawiciele izraelskich władz. Portal „Times of Israel” napisał, że do Warszawy - gdzie, jak zauważa, trwa sprzeciw wobec wypłaceniu odszkodowań Żydom, których rodziny straciły majątek w czasie Holokaustu - na „serię spotkań z przedstawicielami polskiego rządu” uda się izraelska delegacja pod egidą ministerstwa ds. równouprawnienia społecznego.

Jak pisze portal, resort odniósł się do spotkań zaplanowanych w Warszawie jako do „ważnego i bezprecedensowego politycznego osiągnięcia”.

źródło:
Zobacz więcej