Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Black Hawk w „Wiadomościach”. Takich efektów jeszcze nie było

„Wiadomości” TVP pokazały nowe studio, przygotowane przez światowej sławy grafików i kompozytorów. Ich dziełem są najnowocześniejsze efekty w tej dziedzinie. W materiale poświęconym sojuszowi polsko-amerykańskiemu widzowie mogli na przykład zobaczyć jak do studia „wlatuje” śmigłowiec Black Hawk.

Nowe „Wiadomości”. „Nie ma nic nowocześniejszego na rynku”

Supernowoczesne technologie w takiej skali nie pojawiły się jeszcze nigdzie w Europie. Nowe studio „Wiadomości” przygotowali światowej sławy...

zobacz więcej

W nowym studiu zastosowano nowoczesne technologie wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistości.

– Jesteśmy w takim „trzecim wymiarze”, to nie jest tylko płaski telewizor, to jest dodatkowe poczucie głębi – mówi Sławomir Woźnica, kierownik działu realizacji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, tłumacząc działanie technologii wirtualnego okna. Z kolei rzeczywistość rozszerzona to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo.

Oprawę graficzną nowego studia przygotowali specjaliści tacy jak Tomasz Bagiński, którego filmowy debiut „Katedra” otrzymał nominację do Oskara. Z kolei wizualizacje to zasługa twórców nagrodzonego w Europie filmu „Jeszcze dzień życia” z Platige Image.

Nowoczesne technologie umożliwiają wprowadzanie do programu różnych animacji. W materiale poświęconym sojuszowi polsko-amerykańskiemu widzowie mogli na przykład zobaczyć, jak do studia „wlatuje” śmigłowiec Black Hawk. – Można na to patrzeć z drugiej strony to prowadzący jest elementem dużej, trójwymiarowej grafiki komputerowej – mówi Piotr Gęsek z Platige Image

– Realizator takiego programu ma teraz dużo więcej możliwości, by informacje przedstawiać w interesujący sposób – mówi Tomasz Bagiński.

Nowa odsłona „Wiadomości” to również nowa muzyka czołówki. Złożyło się na nią połączenie dźwięków orkiestry z elektroniką.

– Jest dużo syntezatorów i dzięki temu mamy taką bardzo współczesną, nowoczesną oprawę – mówi Adam Skorupa, kompozytor i reżyser dźwięku.

źródło:
Zobacz więcej