Odeszła gwiazda serialu „Miasteczko Twin Peaks”

Peggy Lipton wcieliła się rolę Normy Jennings w serialu „Miasteczko Twin Peaks” (fot. PAP/EPA/NINA PROMMER)

Smutna wiadomość dla fanów serialu „Miasteczko Twin Peaks”. W wieku 72 lat odeszła jedna z gwiazd serialu Peggy Lipton. Aktorka od 2004 roku walczyła z nowotworem jelita grubego. O śmierci artystki poinformowały jej córki Kidada i Rashida Jones.

Liderka Tercetu Egzotycznego nie żyje. Zmarła po ciężkiej chorobie

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka i liderka Tercetu Egzotycznego, zmarła w środę po ciężkiej chorobie. Miała 78 lat.

zobacz więcej

Urodzona w Nowym Jorku Peggy Lipton ogromną popularność zyskała w latach 60. XX wieku, dzięki roli w serialu „Mod Squad”.

Serial poruszał problem wojny w Wietnamie, narkotyków i przemocy domowej. Lipton za tę rolę zdobyła Złoty Globe dla najlepszej aktorki, w kategorii serial telewizyjny.

Jej 50-letnia kariera w telewizji, filmie i na scenie obejmowała wiele ról, jednak najbardziej znana była jako Norma Jennings w serialu „Miasteczko Twin Peaks” Davida Lyncha.

Peggy Lipton radziła sobie też na scenie jako piosenkarka. Jej single wylądowały na listach Billboardu, m.in. „Stoney End” (późniejszy hit Barbry Streisand) i „Lu”.

Artystka wymieniana jest też jako jedna z współtwórczyń przeboju Franka Sinatry z 1984 roku „L.A. is my lady”.

W 1974 roku Lipton wyszła za mąż za legendarnego producenta muzycznego Quincy Jonesa, z którym rozwiodła się w 1990 roku. Owocem ich związku były dwie córki - Rashida i Kidada.

źródło:
Zobacz więcej