RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

91-latka za kierownicą zabiła pieszego. Sąd wydał wyrok w zawieszeniu

Staruszka nie wyhamowała przed skrzyżowaniem (fot. Pexels)

Wyrok trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat usłyszała 91-letnia Japonka, która wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zabiła jedną osobę. Staruszka odzyskała już prawo jazdy.

Auto wjechało w grupę przedszkolaków. Są zabici i ranni

Samochód wjechał w środę w Japonii w grupę dzieci w wieku przedszkolnym, które z opiekunami wracały z wycieczki. Dwoje dzieci zginęło, a...

zobacz więcej

Do wypadku doszło 28 maja 2018 roku w mieście Chigasaki w prefekturze Kanagawa. 90-letnia wówczas Kumiko Saito wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Uderzyła w cztery osoby na pasach. 57-letnia kobieta poniosła śmierć, zaś trzy osoby trafiły do szpitala.

Sąd dystryktu Yokohama skazał staruszkę za niebezpieczną jazdę , która skutkowała śmiercią. Jej prawo jazdy – odnowione w marcu ub.r. zostało unieważnione. Saito została skazana na trzy lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

W ostatnim czasie w Japonii dochodziło do serii śmiertelnych wypadków samochodowych z udziałem starszych kierowców. W kwietniu kobieta i jej trzyletnia córeczka zginęły pod kołami samochodu prowadzonego przez 87-latkę. Wypadki te zrodziły pytania o to, do jakiego wieku można prowadzić pojazdy w starzejącym się japońskim społeczeństwie.


źródło:
Zobacz więcej