Problemy personalne w Williamsie. Szefowa teamu: Nie szukamy nowych pracowników

Robert Kubica z zespołu Williams podczas sesji treningowej przed Grand Prix Hiszpanii (fot. Eric Alonso/MB Media/Getty Images)

Claire Williams, szefowa zespołu Formuły 1, którego kierowcą jest Robert Kubica, potwierdziła, że team nie szuka nowego personelu technicznego. – Musimy lepiej wykorzystać potencjał tych, którzy obecnie są z nami. Oni znają najlepiej nasze problemy – dodała.

Wypadek Roberta Kubicy w kwalifikacjach do GP Azerbejdżanu

Robert Kubica (Williams) uległ wypadkowi podczas pierwszej części kwalifikacji do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Azerbejdżanu....

zobacz więcej

– Wszyscy sądzą, że poszukujemy wielu nowych pracowników, ale tak wcale nie jest. Powtarzam, że obecnie nasze struktury, szukamy możliwości poprawienia ich efektywności. W ten sposób chcemy uniknąć „nierozważnych decyzji kadrowych”, które być może nic nie poprawią. Skupiamy się wyłącznie na ludziach, którzy są z nami. Mamy ich bardzo wielu w Williamsie, to wykwalifikowana grupa inżynierów aerodynamików, bardzo dobrze prowadzą zespół. Ja osobiście mam do nich pełne zaufanie – powiedziała Williams w wywiadzie dla portalu autosport.com.

Z Williamsa w ostatnim czasie odeszło kilku doświadczonych inżynierów. Wśród nich był Paddy Lowe, którego obarczono pełną odpowiedzialnością za bardzo duże problemy podczas testów przedsezonowych w Barcelonie, gdzie ekipa Williamsa jako jedyna nie była w stanie sprawdzić przygotowania bolidu do sezonu.

Lowe’a w ekipie zastąpił były dyrektor techniczny zespołu Patrick Head.

– Zna zespół, jest teraz naszym doradcą. On wie co robi, choć przez pewien czas nie było go w Formule. Ale przecież podstawy projektowania samochodów nie uległy zmianie. Jest naszym przewodnikiem, to wzmacnia morale ekipy – zaznaczyła szefowa teamu.

Dodała, że w ostatnich tygodniach zespół poczynił spore postępy dotyczące aerodynamiki bolidu i że finalizowane są prace nad poprawieniem skuteczności docisku. – Ten proces trwa, wydaje się, że testy potwierdzają nasz dobry kierunek – zauważyła.

Piątkowe treningi przed Grand Prix Hiszpanii wykazały jednak, że nadal występują problemy z hamulcami. Kubica pytany o skuteczność pakietu zmian, jakie zostały wprowadzone do bolidu przed niedzielnym wyścigiem w Barcelonie, nie tryskał optymizmem.

– Mówiąc szczerze nie spodziewam się, abym miał w bolidzie tak znaczące poprawki, by poczuć wielką różnicę względem poprzednich wyścigów – przyznał Polak.

źródło:

Zobacz więcej