Wiceprezydent miasta z zarzutami zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych

Wiceprezydent miał zataić prawdę w oświadczeniach majątkowych czterokrotnie (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Wiceprezydentowi Ostrołęki Maciejowi Kleczkowskiemu zostały postawione zarzuty zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce poinformowała, że miał on dopuścić się tego przestępstwa czterokrotnie.

„Szereg poważnych nieścisłości” w oświadczeniach majątkowych Wałęsy

W oświadczeniach majątkowych za lata 2005-2009 kandydata PO na prezydenta Gdańska Jarosława Wałęsy można znaleźć szereg nieścisłości w deklarowanym...

zobacz więcej

Wiceprezydent Ostrołęki jest podejrzany o popełnienie przestępstw polegających na zatajeniu prawdy w trzech oświadczeniach majątkowych złożonych, gdy pełnił funkcję radnego Rady Miasta Ostrołęki oraz w jednym, gdy został już powołany na stanowisko wiceprezydenta miasta. Śledztwo przeciw Maciejowi Kleczkowskiemu prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz poinformowała, że „Maciej K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień. Za zarzucane mu czyny grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności”. Wobec wiceprezydenta Ostrołęki nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych.

Zdaniem Macieja Kleczkowskiego „sprawa jest typową zemstą polityczną”. Wiceprezydent w komentarzu udzielonym mediom zapowiedział, że „udowodni przed sądem, że oświadczenia majątkowe wypełnił zgodnie z prawdą”. Dodał też, że w związku z toczącym się postępowaniem, nie może informować o jego szczegółach.

Anonimowe zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez obecnego wiceprezydenta miasta wpłynęło do ostrołęckiej prokuratury w grudniu ub. r.

źródło:

Zobacz więcej