RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Moderowanie treści. Zuckerberg „optymistycznie nastawiony” po spotkaniu z Macronem

Właściciel Facebooka pozytywnie ocenia przepisy, których stosowanie planują francuskie władze (fot. Christophe Petit Tesson/Pool via Reuters)
Właściciel Facebooka pozytywnie ocenia przepisy, których stosowanie planują francuskie władze (fot. Christophe Petit Tesson/Pool via Reuters)

Szef Facebooka Mark Zuckerberg powiedział po spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, że czuje się „optymistycznie nastawiony do przepisów”, których stosowanie w sieciach społecznościowych planują francuskie władze.

Kto jest właścicielem treści na Facebooku? Minister cyfryzacji o porządkowaniu rynku portali społecznościowych

Uporządkowanie rynku portali społecznościowych i uregulowanie np. kwestii, kto jest właścicielem treści opublikowanych na Facebooku, to wyzwanie...

zobacz więcej

– Mam nadzieję, że staną się wzorem w Unii Europejskiej – powiedział Zuckerberg w krótkim wywiadzie udzielonym dziennikarzom w Paryżu.

Przed spotkaniem prezydenta z Zuckerbergiem sekretariat stanu ds. cyfrowych opublikował raport na temat „odpowiedzialności sieci społecznych” przygotowany przez francuskich urzędników, którym Facebook otworzył swoje podwoje w ostatnich miesiącach.

Proponują oni utworzenie niezależnego organu administracyjnego w każdym z osobna kraju europejskim, odpowiedzialnego w szczególności za egzekwowanie w sieciach społecznościowych zasady przejrzystości w zakresie ustalania priorytetów i moderowanie treści publikowanych przez użytkowników internetu.

W artykule opublikowanym 30 marca w kilku gazetach na całym świecie Zuckerberg wezwał rządy do odgrywania „bardziej aktywnej roli” w regulowaniu internetu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej