RAPORT

Kampania 2020

„Zawsze był agresywny”. Uczeń ze szkoły w Wawrze opowiada o morderstwie [WIDEO]

– Dyrektorce wyznał podobno, że tylko po to przyszedł do szkoły. (…) Był mocno naćpany – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Krystian ze szkoły w warszawskim Wawrze, gdzie zabito dziś ucznia.

Atak nożownika w warszawskiej szkole. Jedna osoba nie żyje

W szkole, w której uczeń dźgnął nożem kolegę, powołano sztab kryzysowy. Na miejscu jest wicekurator oświaty - poinformował rzecznik warszawskiego...

zobacz więcej

– Emil niedawno się pokłócił z Kubą, ale przyszedł teraz do szkoły. Zaczęli się podobno przepychać, wbiegli do sali od fizyki i tam go trafił kilka razy nożem – mówi Krystian.

Emil chodził z Kubą do klasy. – Zawsze był agresywny, szkoła już dawno powinna go wywalić, ale dawali mu jeszcze szansę. Gdyby go wywalili, to by się to nie stało – twierdzi chłopiec.

Na pytanie, o co poszło, odpowiada: „O pieniądze. Jeden drugiemu pożyczył”. Jak dodaje, było to ok. 2 tys. zł.

Według naszego rozmówcy, napastnik był pod wpływem narkotyków. – Emil był naćpany, zażył kilka pigułek – powiedział chłopak.

Ziobro o śmierci nastolatka w szkole: Taka historia mrozi i budzi smutek

– Śmierć nastolatka w szkole mrozi i budzi smutek – to tragedia, bo zginął młody człowiek; okoliczności tej sprawy oraz wniesienia noża na teren...

zobacz więcej

Napastnik od dawna sprawiał problemy. – Zawsze była jakaś rozmowa, rozmowa z rodzicami. Emil obiecywał, że się poprawi. Tydzień było dobrze, a później znowu było to samo – odpowiada Krystian, dodając że sam nie miał wcześniej bezpośrednich kontaktów z Emiliem.

Jak mówi, „Kuba był zupełnym przeciwieństwem [Emila]. Zawsze spokojny, bez żadnych problemów, normalny chłopak”.

Krystian twierdzi, że napastnik miał pod zdarzeniu rozmawiać z dyrektorką szkoły. – Może był w szoku. Dyrektorce wyznał podobno, że tylko po to przyszedł do szkoły. (…) Był mocno naćpany – dodaje.

Do tragedii doszło w piątek w Szkole Podstawowej nr 195 w warszawskim Wawrze. Uczeń dźgnął nożem kolegę – pomimo reanimacji nie udało się uratować chłopaka.

źródło:
Zobacz więcej