RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Koalicja Europejska nie chce pokazać programu wyborczego. Ale my go poznaliśmy”. Nowy spot PiS

W filmie w humorystyczny sposób zestawiono wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
W filmie w humorystyczny sposób zestawiono wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w piątek w mediach społecznościowych nowy spot w kampanii do Parlamentu Europejskiego. Przekonuje nim, że Koalicja Europejska nie chce pokazać programu wyborczego.

„Europejskie zarobki – nie ceny”. PiS przygotował spot o euro

PiS pokazał swój najnowszy spot, którego tematem jest krytyka euro. Na konferencji prasowej poświęconej prezentacji nagrania europoseł Prawa i...

zobacz więcej

Spot zamieszczono na koncie PiS na Twitterze. „Koalicja Europejska nie chce pokazać programu wyborczego. Ale my go poznaliśmy” – podkreślono we wpisie.

W niespełna 2-minutowym filmie w humorystyczny sposób zestawiono wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej, m.in. Izabeli Leszczyny, która pytana podczas jednego z wywiadów o program KE odpowiada, że nie da się namówić do jego wyjawienia, bo „PiS nam (go) ukradnie”.

W filmie zamieszczono też wypowiedzi szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który z mównicy sejmowej tłumaczy konieczność podwyższenia wieku emerytalnego, czy b. szefa NBP Marka Belki, który „13. emeryturę” nazywa „ochłapem wyborczym”.

Zamieszczono też wypowiedź szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, która mówi, że jej ugrupowanie nie poprze „13. emerytury” i „prawdopodobnie” nie poprze rozszerzenia programu 500 plus na pierwsze dziecko.

Ponadto w materiale europosłanka Platformy Julia Pitera stwierdza, że dla niej „500 plus jest pogardliwe”, b. minister finansów Jacek Rostowski – że na obietnice wyborcze PiS-u „piniendzy nie ma i nie będzie”, a poseł ludowców Marek Sawicki – że „udział w tej koalicji trzeba przeczekać, dokładnie tak samo, jak przeczekuje się chorobę zakaźną”.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierali 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w między 23-26 maja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej