RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Jak zobaczyłem Matkę Boską »tęczową«, to pomyślałem: bardzo fajne”

Był prezydent Polski o profanacji wizerunku Matki Bożej (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Był prezydent Polski o profanacji wizerunku Matki Bożej (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Początkowo, jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej „tęczowej”, to sobie pomyślałem: bardzo ładne, bardzo fajne – powiedział były prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że jego uczuć religijnych to nie naruszyło.

Forum Żydów Polskich: Symbol LGBT pozostaje w konflikcie kulturowym z biblijną tęczą

Nie ma harmonii pomiędzy symbolem LGBT i symbolem biblijnego Przymierza. Tęcza LGBT nie ma nic wspólnego z tęczą biblijnego Przymierza. Wręcz...

zobacz więcej

Komorowski w radiu TOK FM odniósł się do sprawy związanej z profanacją wizerunku Matki Bożej, do której doszło przy jednym z płockich kościołów. Na ikonie Maryi zamieszczono zamiast aureoli sześciokolorową tęczę – symbol LGBT.

– Początkowo, jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej tęczowej, to pomyślałem sobie, że bardzo fajne, bardzo ładne. Może to jest jakiś sygnał, że przebija się przekonanie wielu chrześcijan w Polsce, że Matka Boska przygarnia do serca wszystkich potrzebujących, bez względu na orientację seksualną – mówił były prezydent.

W jego ocenie „nadanie temu takiej wojny światopoglądowej wydaje się być dużym nadużyciem, ogromną przesadą”. – Być może to jest sygnał o tym, że są środowiska, które myślą, że mogą na tym coś ugrać – mówił Komorowski.

Polityk odniósł się też do zatrzymania w poniedziałek przez policję 51-letniej Elżbiety Podleśnej, której przedstawiono zarzut profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

– W sprawie pani Podleśnej wydaje mi się, że nadgorliwość i nerwowość działania wynika z kwestii wyborczych. Jest szansa na wykazanie się dużą aktywnością, ale to nie jest dobre dla policji – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej