Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Czeczeńska mafia opanowuje Niemcy

Niemiecka policja coraz częściej zajmuje się przestępstwami popełnianymi przez Czeczenów (fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)

Obok klanów arabskich rośnie w Niemczech zagrożenie ze strony czeczeńskiej mafii – wynika z raportu Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA). Ustalono, że czeczeńscy przestępcy zaczynają panować we wszystkich rodzajach zorganizowanej przestępczości u naszych zachodnich sąsiadów.

Klany arabskie opanowują berliński półświatek

Stolica Niemiec zmaga się z rosnącym problemem przestępczości zorganizowanej. Wprawdzie spada liczba zabójstw, ale przybiera na sile wyłudzanie...

zobacz więcej

W raporcie wskazano, że Czeczeńcy wykazują „ponadprzeciętną skłonność do eskalacji oraz gotowość do przemocy”. Jeżeli chodzi o zabójstwa, policja coraz częściej natrafia na powiązania z tymi środowiskami – informuje Deutsche Welle.

Czeczeńscy przestępcy są także szczególnie aktywni w handlu narkotykami, zorganizowanej kradzieży, szantażach i wymuszaniu.

Nie wiadomo dokładnie, ilu Czeczenów przebywa w Niemczech, gdyż z reguły posiadają oni rosyjskie obywatelstwo. Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców ocenia, że w kraju przebywa do 50 tys. osób z Północnego Kaukazu, z tego 80 proc. stanowią Czeczeni. Większość z nich nie ma związków z przestępczością. W raporcie przyznano, że wydalanie tych, którzy łamią prawo, okazuje się niejednokrotnie bardzo trudne.


źródło:
Zobacz więcej