Łukasz Fabiański piłkarzem sezonu w West Hamie United

To pierwszy sezon polskiego bramkarza w tym angielskim klubie (fot. Reuters/Andrew Couldridge)

Bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański został wybrany piłkarzem roku w West Hamie United, z którym związał się przed tym sezonem. Polaka wyróżniono także za najlepszą interwencję bramkarską oraz najlepszy transfer do angielskiego klubu. W mijającym sezonie w siedmiu spotkaniach bramkarz zachował czyste konto.

Łukasz Fabiański najlepszym bramkarzem rundy jesiennej Premier League

Łukasz Fabiański został wybrany przez portal bleacherreport.com najlepszym bramkarzem rundy jesiennej Premier League. W prestiżowej klasyfikacji...

zobacz więcej

– Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny wszystkim kibicom, którzy na mnie głosowali. To coś niesamowitego, szczególnie w moim pierwszym sezonie spędzonym w tym klubie. Dlatego naprawdę doceniam każde wsparcie. Jestem po prostu szczęśliwy, że udało mi się zagrać w taki sposób, aby być postrzeganym jako dobry bramkarz – powiedział Fabiański cytowany na oficjalnej stronie stołecznego klubu.

W kończącym się już sezonie ligi angielskiej Polak zagrał we wszystkich 37 meczach, wpuszczając w nich 54 gole. Jest dopiero piątym bramkarzem, który otrzymał takie wyróżnienie w klubie.

34-letni Fabiański przeszedł do West Hamu United latem zeszłego roku ze Swansea City, które spadło z Premier League. Teraz, przed ostatnią kolejką ligową, w której West Ham United zagra na wyjeździe z Watfordem, stołeczny klub z 49 punktami znajduje się na 11. miejscu.

źródło:

Zobacz więcej