RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Były radny PiS pobity. Rozdawał ulotki wyborcze

Janusz Jagielski, były szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości, został w sobotę pobity, kiedy roznosił ulotki wyborcze. Mężczyźnie złamano nos. Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński poinformował w niedzielę, że sprawca został zatrzymany.

Brutalnie pobił starszego pana w tramwaju. 45-latek zgłosił się na policję

45-latek, który pobił w tramwaju 72-latka, zgłosił się rano na policję. – Wyjaśnił, że starszy człowiek go zdenerwował swoim zachowaniem i tym, co...

zobacz więcej

Jak donosi Radio Szczecin, do zdarzenia doszło w sobotę po południu na osiedlu Kaliny. 70-letni Jagielski, który roznosił ulotki wyborcze ministra Brudzińskiego – który kandyduje do Parlamentu Europejskiego – został zaatakowany przez nieznanego sprawcę, który złamał mu nos.

Były radny stwierdził – cytowany przez szczecińską rozgłośnię – że nie wie co było powodem ataku. Nie jest też pewny czy napastnik wiedział, której partii ulotki wkładał do skrzynek – informuje radio.

– Wkładaliśmy do euroskrzynek ulotki wyborcze Joachima (Brudzińskiego). W tym czasie jakiś gość wyszedł niespodziewanie na klatkę w krótkich spodenkach i bez koszuli. Mojego kolegę rzucił na ścianę jak worek, a mnie uderzył z krzykiem: „Proszę wynosić się” i ordynarnymi jakimiś głosami – relacjonuje Jagielski.

Do zdarzenia na Twitterze odniósł się minister Joachim Brudziński. Poinformował, że szczecińscy funkcjonariusze zatrzymali sprawcę napaści.

Podkomisarz Anna Gembala z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie poinformowała, że zatrzymany 43-latek jest nietrzeźwy, dlatego jakiekolwiek czynności procesowe będzie można przeprowadzić dopiero gdy wytrzeźwieje.

– To przerażające. Człowiek ma już prawie 70 lat, bardzo przyzwoity, bardzo uczciwy i bardzo spokojny przede wszystkim. Absolutnie nieagresywny. Pobito go na klatce schodowej przy roznoszeniu ulotek. Ma złamany nos. To, że spotkało to w ogóle kogokolwiek, ale tego naszego kolegę, który jest tak cudnym człowiekiem to jest coś niesamowitego – mówi radiu przewodnicząca PiS w zachodniopomorskim sejmiku Małgorzata Jacyna-Witt.

źródło:
Zobacz więcej