RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Liderka Tercetu Egzotycznego nie żyje. Zmarła po ciężkiej chorobie

Najnowsze

Popularne

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka i liderka Tercetu Egzotycznego, zmarła w środę po ciężkiej chorobie. Miała 78 lat.

Nie żyje ceniony hollywoodzki reżyser. Miał 51 lat

W wieku 51 lat zmarł w szpitalu w Los Angeles amerykański reżyser i producent filmowy John Singleton. – Ze smutkiem informujemy, że John Singleton...

zobacz więcej

Była królową i matką polskiej piosenki popularnej i latynoskiej. O występach zespołu rozpisywał się m.in. „New York Times”. Tercet Egzotyczny doczekał się nawet swojego muzeum w Lubiniu w Wielkopolsce.

Informacja o śmierci artystki pojawiła się w środę rano na facebookowym profilu Tercetu Egzotycznego.

„Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 01.05.2019, po walce z ciężką chorobą, zmarła Izabela Skrybant-Dziewiatkowska – ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego” – czytamy na facebookowym profilu Tercetu Egzotycznego.

Wokalistka ukończyła wrocławskie liceum muzyczne, w latach 1961-1964 była solistką Operetki Wrocławskiej; w 1964 r. zagrała u Wojciecha Hasa w „Rękopisie znalezionym w Saragossie”. Była żoną zmarłego w 2002 roku Zbigniewa Dziewiątkowskiego – założyciela Tercetu Egzotycznego. Po śmierci męża nie rozwiązała zespołu i zdecydowała się zaprosić do współpracy nowych muzyków.

W grudniu 2010 r. w Studiu Koncertowym Radia Wrocław, podczas Koncertu Noworocznego organizowanego przez Tercet Egzotyczny, odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego, nadany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W 2016 r. wokalistka otrzymała dolnośląską nagrodę kulturalną SILESIA, przyznawaną przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej