RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Brat lidera Konfederacji wśród kadry zarządzającej spółki z rosyjskim kapitałem

Marek Bosak (fot. YouTube)
Marek Bosak (fot. YouTube)

Marek Bosak, brat jednego z liderów Konfederacji Krzysztofa Bosaka, należy do kadry zarządzającej w firmie Vivus, której większościowym udziałowcem jest rosyjski oligarcha Oleg Wiktorowicz Bojko – podaje portal Niezależna.pl.

Kandydatka Konfederacji broniła sowieckich pomników w Polsce i odwiedziła Krym

Zdjęcia z „Chirurgiem” w bazie motocyklowego gangu „Nocne Wilki”, żale po śmierci lidera donieckich separatystów „Giwiego”, obrona sowieckich...

zobacz więcej

Platforma Vivus jest częścią koncernu 4Finance, której większościowym udziałowcem jest rosyjski oligarcha Oleg Wiktorowicz Bojko.

Według portalu Marek Bosak pełniący tam funkcję dyrektora ds. public relations miał współtworzyć tę platformę od podstaw. Firma Vivus zajmuje się udzielaniem pożyczek „chwilówek”.

Oleg Wiktorowicz Bojko przedstawiany jest jako rosyjski biznesmen. „Media, które opisywały początki jego działalności, wskazują jednak na związki z jedną z najbardziej brutalnych grup przestępczych. Obecnie Bojko jest wśród Rosjan objętych amerykańskimi sankcjami” – czytamy na stronie portalu.

Niezależna.pl zwróciła się z prośbą o komentarz do brata Marka Bosaka, który jest jednym z liderów Konfederacji - eurosceptycznej koalicji zawiązanej na wybory do Parlamentu Europejskiego. Portal nie uzyskał jednak odpowiedzi od Krzysztofa Bosaka.

Dziennikarze próbowali ustalić, czy polskie służby interesują się działaniami rosyjskiego biznesmena w Polsce. – Służby nie informują o swoich bieżących działaniach. Ani nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy – usłyszeli w biurze koordynatora ds. służb specjalnych. Jak się jednak udało nieoficjalnie ustalić, służby z ogromnym zainteresowaniem przyglądają się działalności firmy Vivus należącej do Olega Bojko – informuje portal.

źródło:
Zobacz więcej