RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Budowlany żuraw runął na samochody. Cztery osoby nie żyją

Wieżowy żuraw budowlany zmiażdżył sześć samochodów (fot. REUTERS/Lindsey Wasson)

Cztery osoby straciły życie, a trzy zostały ranne, gdy wieżowy żuraw budowlany wywrócił się w Seattle. Ofiary, wśród których jest dwóch operatorów dźwigu i dwóch kierowców samochodów, zginęły na miejscu.

Dźwig przewrócił się w centrum Łodzi. Operator zmarł

Nie żyje operator dźwigu, który w piątek po południu przewrócił się na placu budowy centrum biurowego OFF Piotrkowska w Łodzi. Do wypadku doszło na...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w sobotę po południu o godz. 15:30 (godz. 00:30 w Polsce) w centrum Seattle, na skrzyżowaniu ulic Mercer Street i Fairview Avenue.

Wśród rannych jest 25-letnia kobieta, 28-letni mężczyzna i ich dziecko, którzy zostali przewiezieni do szpitala – poinformował komendant straży pożarnej w Seattle, Harold Scoggins. Dodatkowo, jednej osobie udzielono pomocy na miejscu; obrażenia, jakich doznała były niewielkie.

Przyczyny wywrócenia się żurawia nie są znane. Ich ustaleniem zajmą się eksperci. Miejscowy dziennik „The Seattle Times” cytuje wypowiedzi świadków, z których wynika, że wywrócenie się żurawia wieżowego na gęsto zaludnioną część śródmieścia było spowodowane bardzo silnym wiatrem.

Seattle w stanie Waszyngton jest miastem, które przeżywa obecnie boom budowlany w związku z inwestycjami spółki Amazon oraz innych spółek technologicznych. Obecnie w centrum pracuje ponad 60 żurawi wieżowych - pisze agencja Associated Press.

źródło:

Zobacz więcej