RAPORT

Kampania 2020

Dworczyk o słowach Broniarza: To chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia

Sławomir Broniarz stwierdził, że premier „nie wie, o czym mówi” (fot. PAP/Rafał Guz)

Kulturalnie i merytorycznie. To chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia – napisał na Twitterze szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, komentując słowa prezesa ZNP Sławomira Broniarza, który stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki „nie wie, o czym mówi”.

Ten strajk się opłacał. Szkoda, że nie nauczycielom [OPINIA]

Nie ma się co dziwić, że Sławomir Broniarz zawiesił strajk. W końcu niczego nie osiągnął, a jak sam powiedział, jest już w połowie drogi. Za...

zobacz więcej

Szef ZNP, odnosząc się w rozmowie z PAP do otwarcia przez premiera obrad okrągłego stołu edukacyjnego, ocenił, że szef rządu „nie wie, o czym mówi”. Zwrócił uwagę na słowa premiera o tym, by „nie dolewać paliwa do dziurawego baku”. Morawiecki powiedział to w kontekście poprawy efektywności systemu edukacji.

– Pan premier ma odwagę – żeby nie powiedzieć czelność – mówić, że dolewając paliwa do dziurawego baku, my się nie poprawimy? Szkoda czasu na tego rodzaju dialog – stwierdził Broniarz. – Ktoś, kto w swoim pierwszym słowie pokazuje wyraźnie, że nie ma bladego pojęcia, co robią nauczyciele w szkole i próbuje nas po raz pięćdziesiąty z rzędu skonfliktować ze społeczeństwem, nie zasługuje na to, żebyśmy tracili czas na słuchanie tego rodzaju obelżywych uwag – dodał.

Do słów Broniarza odniósł się w piątek na Twitterze szef KPRM. „Kulturalnie i merytorycznie. To chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia:(” – napisał Dworczyk.

W centrum konferencyjnym na PGE Narodowym trwa okrągły stół edukacyjny zorganizowany z inicjatywy premiera. Obrady koncentrują się wokół czterech tematów: uczeń, nauczyciel, jakość edukacji i nowoczesna szkoła.

ZNP, FZZ i większość organizacji pracodawców zapowiedziało, że nie weźmie udziału w tej inicjatywie. Przedstawiciele Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zadeklarowali udział w obradach w charakterze obserwatorów.


Premier: Przed nami całościowa przebudowa systemu edukacjiDworczyk: PO obraża tych, którzy wezmą udział w okrągłym stole

źródło:

Zobacz więcej