RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Belka: W polityce trzeba po prostu kłamać

Były premier Marek Belka kandyduje z list KE do PE (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)
Były premier Marek Belka kandyduje z list KE do PE (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

To jest strasznie gorzkie, co mówię, ale dzisiaj w polityce trzeba po prostu kłamać – powiedział były premier Marek Belka, który startuje z list Koalicji Europejskiej w eurowyborach. – Trzeba jedno kłamstwo szybko przykryć drugim kłamstwem, tak, żeby o pierwszym ludzie zapomnieli – dodał polityk SLD.

Thun o „komunistach” na listach KE: Kolegom w Parlamencie Europejskim to imponuje

To jest coś, co szalenie imponuje moim kolegom w Parlamencie Europejskim – powiedziała podczas spotkania z wyborcami w Tarnowie europosłanka...

zobacz więcej

Były premier i były prezes Narodowego Banku Polski Marek Belka jest liderem listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w regionie łódzkim.

W wywiadzie dla Onetu polityk komentował m.in. „piątkę Kaczyńskego”. – Przez wiele ostatnich lat nie powiedziałem żadnego złego słowa o programie 500 Plus. Nie jest to program prorodzinny, że zwiększa dzietność. Ale na pewno zmniejszył sferę ubóstwa. Nie podnosiłem też alarmu, że doprowadzi on do upadku finansów publicznych – mówił.

W kolejnej części rozmowy Belka mówił też o „realiach” w życiu politycznym. – Dzisiaj mam wrażenie, że trzeba w polityce – i to jest strasznie gorzkie, co mówię – kłamać, po prostu kłamać. I nie to, że kłamstwo ma krótkie nogi, tylko ma szybkie nogi. Innymi słowy trzeba jedno kłamstwo szybko przykryć drugim kłamstwem tak, żeby o pierwszym ludzie zapomnieli – stwierdzał polityk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej