Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Dk 5 zablokowana po nocnym wypadku z udziałem cysterny z substancją żrącą

Droga krajowa nr 5 jest nadal zablokowana w Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie około północy doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z nich – cysterna – przewoził substancję żrącą. Trwa przepompowywanie ładunku.

Czołowe zderzenie aut pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje, trzy ranne

Śmiertelny wypadek na DW 634 w miejscowości Karolew (Mazowieckie). Czołowo zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba nie żyje, trzy ranne...

zobacz więcej

– Droga krajowa numer 5 w tym miejscu jest nadal zablokowana. Trwa przepompowywanie cieczy z cysterny. Obecnie na miejscu cały czas pracują strażacy i inne służby, których zadaniem jest zneutralizowanie rozlanej substancji. Z uwagi na utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą potrwać jeszcze kilkanaście godzin policjanci zorganizowali objazdy dla pojazdów ciężarowych jadących od strony Bydgoszczy i Poznania przez miejscowość Łabiszyn – poinformował Asp. szt. Damian Moczadło, p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią.

Cysterna przewoziła substancję żrącą – diizocyjanian toluilenu. Dwóch kierowców ciężarówek zostało przewiezionych do szpitala. Na miejsce wezwano grupę ratownictwa chemicznego i ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej z Bydgoszczy.

Droga krajowa nr 5 łączy województwo kujawsko-pomorskie z wielkopolskim i dolnośląskim. Policja wyznaczyła objazd przez miasto Szubin – starym przebiegiem trasy. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśniali, pod nadzorem szubińskiej prokuratury, kryminalni i policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego.

Jednym z nich była cysterna, która uległa rozszczelnieniu (fot. TVP info)
teraz odtwarzane
Dk 5 zablokowana po nocnym wypadku z udziałem cysterny z substancją żrącą

źródło:

Zobacz więcej