„Szpieguję moim oczkiem”. CIA oficjalnie dołączyła na Instagram

„Dołączenie do Instagrama to kolejny sposób, w jaki dzielimy się historiami CIA” (fot. Instagram/cia)

Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) rozszerzyła portfolio mediów społecznościowych oficjalnie dołączając do grona użytkowników Instagrama.

„Media społecznościowe coraz bardziej nas wyobcowują”

Przez nowe media straciliśmy naszą dawną, wrodzoną potrzebę anonimowości i prywatności, wolimy kontaktować się z innymi grupowo, a nie...

zobacz więcej

– Dołączenie do Instagrama to kolejny sposób, w jaki dzielimy się historiami CIA – powiedziała w rozmowie z The Verge rzecznik CIA Chelsea Robinson.

– Za pośrednictwem konta zajrzymy do życia Agencji , ale nie możemy obiecać przedstawienia tajnych lokalizacji. Chcemy wzbudzić ciekawość użytkowników Instagramu na temat sposobów działania globalnej misji CIA – dodała.

Pierwszy wpis agencji to inscenizowane zdjęcie stanowiska oficera CIA. Nieco zagracone biurko zawiera kilka map i torbę z napisem „TOP SECRET PULP”.

Ukazano także charakterystyczne elementy takie jak odznaka CIA, która wydaje się należeć do dyrektora CIA Giny Haspel, oraz zegar ustawiony na 8:46 rano, czyli czas, w którym uderzono w północną wieżę World Trade Center 11 września.

„Szpieguję moim małym okiem” – napisano w podpisie pod zdjęciem.

źródło:
Zobacz więcej