Hyundai może wjechać do Warszawy

Po Warszawie jeżdżą teraz swingi z Pesy (fot. Shutterstock/Dariusz Leszczynski)

Pesa nie będzie już odwoływać się od wyboru oferty Koreańczyków w przetargu na stołeczne tramwaje – informuje „Puls Biznesu”. Termin na odwołanie się minął o północy.

Spór o przetarg na tramwaje dla Warszawy. Krajowa Izba Odwoławcza zabrała głos

Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, że Tramwaje Warszawskie muszą zweryfikować oświadczenia o niezaleganiu z podatkami przez Hyundaia. Od tego...

zobacz więcej

Według gazety „rosną szanse koreańskiego Hyundaia na podpisanie umowy na dostawę 200 tramwajów dla Warszawy”.

„Jego oferta została kilkakrotnie uznana przez Warszawskie Tramwaje za najkorzystniejszą, ale od wyboru odwoływał się główny konkurent – bydgoska Pesa. Jej oferta była jednak około 500 mln zł droższa od kosztorysu sięgającego 1,88 mld zł netto. Oferta Koreańczyków opiewała na 1,82 mld zł netto” – czytamy w „PB”.

Wczoraj o północy minął termin na odwołanie się od ich wyboru – podaje „PB”.

Maciej Grześkowiak, rzecznik Pesy, poinformował, że spółka nie będzie się już odwoływać, a Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, że brak odwołania pozwoli im wystąpić z wnioskiem o kontrolę postępowania przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Jeśli w okresie 30 dni nie zakwestionuje on decyzji przetargowych, Tramwaje Warszawskie będą mogły podpisać z Hyundaiem umowę. Według gazety w optymistycznym wariancie może to nastąpić na przełomie maja i czerwca.

źródło:

Zobacz więcej