RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Thun o „komunistach” na listach KE: Kolegom w Parlamencie Europejskim to imponuje

Róża Thun o „komunistach” na listach KE  (fot. arch.  PAP/Piotr Polak)
Róża Thun o „komunistach” na listach KE (fot. arch. PAP/Piotr Polak)

Najnowsze

Popularne

To jest coś, co szalenie imponuje moim kolegom w Parlamencie Europejskim – powiedziała podczas spotkania z wyborcami w Tarnowie europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun, odnosząc się do tego, że z list Koalicji Europejskiej do PE startują, jak to określiła, „komuniści”.

Róża Thun: Różaniec na lusterku zawieszony i ja od razu myślę, że pisior

– Ja się połapałam, jechałam wczoraj z lotniska taksówką i kierowca miał różaniec na lusterku zawieszony i ja od razu myślę, że pisior. My...

zobacz więcej

Koalicja Europejska na listach w wyborach do PE umieściła polityków Platformy Obywatelskiej, PSL, SLD, Zielonych i Nowoczesnej – a wśród nich m.in. byłych premierów oraz postkomunistów.

Wśród kandydatów Koalicji są m.in. b, premier rządu SLD Włodzimierz Cimoszewicz, b. premier Leszek Miller oraz b. premier i prezes NBP Marek Belka.

Jak oświadczyła z kolei inna kandydatka KE europosłanka Róża Thun, jej „kolegom w Parlamencie Europejskim” imponuje, że na listach Koalicja znaleźli się „komuniści”.

– Koalicja Europejska, też w Polsce często słyszę, jak wy możecie, z Millerem, z komunistami na jednej liście albo z kimś tam. To jest coś, co szalenie imponuje moim kolegom w Parlamencie Europejskim – mówiła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej