Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Samotna matka ma 38 dzieci. „Ogromne jajniki”

Mariam Nabatanzi często zachodziła w ciąże mnogie (fot. TT/Umuringa Magazine)

Ugandyjka Mariam Nabatanzi jak mało kto potrafi zadbać o przyrost naturalny. Kobieta urodziła już 38 dzieci. Niedawno została samotną matką po tym, jak opuścił ją mąż.

Pierwsze od ośmiu lat czworaczki urodziły się w Opolu

Cztery dziewczynki - Maja, Wiktoria, Julia i Oliwia, przyszły na świat w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. To pierwsze od...

zobacz więcej

Nabatanzi wyszła za mąż w wieku 12 lat. Było to zaaranżowane małżeństwo. Rok później urodziła bliźniaki. Potem jeszcze pięciokrotnie miała bliźniaki, cztery razy urodziły jej się trojaczki i pięć razy czworaczki. Nie wszystkie przeżyły, ale kobieta wciąż ma 38 dzieci.

Po pierwszej ciąży lekarz powiedział wówczas nastolatce, że ma wyjątkowo duże jajniki. Zasugerował jej, że tabletki antykoncepcyjne mogą u niej wywołać problemy zdrowotne. Ugandyjka posłuchała go – i zachodziła w kolejne ciąże mnogie.

Od trzech lat Nabatanzi jest samotną matką. Mąż zostawił ją, nie mogąc sobie poradzić z utrzymaniem rodziny. Wraz z dziećmi kobieta mieszka w czterech domach w slumsach leżących około 50 km na północ od stolicy kraju Kampali.

W reportażu opublikowanym na portalu brytyjskiego dziennika „Daily Mail” 39-latka opowiedziała o problemach, z jakimi się zmaga. Musi się imać każdego zajęcia, żeby wyżywić rodzinę. Każdego dnia na przygotowanie posiłków zużywa 25 kg mąki kukurydzianej; ryby i mięso są rzadkością.


źródło:
Zobacz więcej