RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Poparcie społeczne dla działań Sławomira Broniarza: są wyniki sondażu

Ankietę przeprowadzono przez zawieszeniem strajku (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Tylko 27 proc. ankietowanych poparło działania przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza podczas egzaminów gimnazjalnych, z tego zaledwie 11 proc. „zdecydowanie” – wynika z badania przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl. Przeciwników lidera Związku jest 42 proc.

Broniarz zawiesił strajk, ale nie zapytał Wittkowicza o zdanie

Forum Związków Zawodowych to drugi – obok Związku Nauczycielstwa Polskiego – podmiot, który prowadzi spór zbiorowy w szkołach. I jak dotąd, nie...

zobacz więcej

Jak informuje wpolityce.pl, na pytanie: „Czy popiera pan/pani działania Sławomira Broniarza w czasie egzaminów gimnazjalistów, ósmoklasistów i maturalnych?” 11 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie popieram”, 16 proc. – „raczej popieram”.

O ile zdecydowani stanowili mniejszość wśród stronników lidera ZNP, to wśród jego przeciwników byli większością. 27 proc. pytanych oświadczyło, że „zdecydowanie nie popiera” jego działań, zaś 15 proc. „raczej nie popiera”.

31 proc. ankietowanych nie miało zdania na ten temat.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 19-24 kwietnia 2019 r., a więc przed ogłoszeniem przez ZNP decyzji o zawieszeniu strajku.

Wykonano je metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Wzięło w nim udział 1050 osób. Ankietę przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków.

źródło:
Zobacz więcej