RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Raper chce otworzyć własny kościół. „Jest ekstremalnie żarliwy w wierze”

Kanye West znany jest z nietypowych zachowań (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

Po wygłoszeniu osobliwego kazania na festiwalu muzycznym Coachella amerykański raper Kanye West chce pójść o krok dalej. Amerykańskie media informują, że mąż Kim Kardashian rozważa założenie własnego kościoła.

Kanye West już nie chce iść do polityki. „Zostałem wykorzystany”

Trzy tygodnie po osobliwym wystąpieniu przed Donaldem Trumpem w Białym Domu raper Kanye West zdystansował się od polityki. W oświadczeniu...

zobacz więcej

Podczas występu Kanye West zaprosił chór gospel, tancerzy, a także innych muzyków takich jak Chance The Rapper czy DMX i pouczał fanów o wierze. Transmisję przeprowadzono w serwisie YouTube.

Chętni mogli też kupować ubrania z jego kolekcji z napisem „Jezus” czy „Kościół”. Skarpety wyceniono na 50 dolarów, koszulki – 70 dolarów, zaś cena bluz zaczynała się od 145 dolarów.

Rola kaznodziei tak się spodobała raperowi, że ma rozważać założenie własnego kościoła. – Jest ekstremalnie żarliwy w swojej wierze i chce ją dzielić z ludźmi w sposób bardziej regularny – wyjawiła magazynowi „People” osoba z jego otoczenia.

– Spędza dużo czasu na studiowaniu zagadnień związanych z wiarą i modlitwach i chce dzielić z innymi tę podróż – dodała.

– Mówcie co chcecie o Kanyem, ale on naprawdę chce pomóc osobom, które potrzebują wsparcia. Rozumie załamanie i potrzebę odnowy przypuszczalnie lepiej niż większość ludzi. Wierzy w uzdrawiającą moc muzyki, ale też w to, że Bóg może zstąpić i pomóc ludziom w rozwiązaniu ich problemów – przekonywał informator.
źródło:
Zobacz więcej