RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Nauczyciele z poznańskiego ZNP: Broniarz nas zdradził. Strajkujemy dalej

Mieliśmy wolę walki, byliśmy w bojowych nastrojach – twierdzą uczestnicy strajku (fot. PAP/Rafał Guz, zdjęcie ilustracyjne)

– Nadal trwamy w strajku. Jesteśmy w szoku, nie zgadzamy się z tą decyzją. Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas. Nie chcemy takiego prezesa – tak informację o zawieszeniu akcji strajkowej skomentowała przedstawicielka poznańskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego Izabela Płotka.

„Nie narażajcie dyrektorów na problemy z prokuraturą”. Chcą pieniędzy za strajk

Kilkaset osób zebrało się przed szczecińskim magistratem, chcąc uzyskać od władz miasta zapewnienie o wypłaceniu pensji za czas strajku. Zastępca...

zobacz więcej

– My nadal trwamy w strajku. Dostaliśmy informację dosłownie 15 minut temu, że prezes Sławomir Broniarz zawiesza strajk – powiedziała Onetowi Izabela Płotka.

– My byliśmy w trakcie burzliwej dyskusji w pokoju nauczycielskim, nie mamy telewizora, ja się dowiedziałam od koleżanki, która do mnie zadzwoniła. Jesteśmy w szoku, nie zgadzamy się z tą decyzją. Prezes Broniarz musi odejść, zdradził nas. Nie chcemy takiego prezesa – dodała.

Płotka podkreśliła, że kilka godzin przed informacją o zawieszeniu strajku w tamtejszym oddziale ZNP odbyło się zebranie przedstawicieli personelu kilkudziesięciu placówek, które zakończyło się „w bojowych nastrojach”. – Nic z nami nie konsultowano – oświadczyła, oceniając, że „Broniarz uległ naciskom politycznym”.

Decyzję o prowadzeniu akcji nadal potwierdza inny poznański nauczyciel, Marcin Burzyński. Według niego tamtejsi związkowcy uzgodnili, że będą strajkować co najmniej jeszcze dwa tygodnie, do zakończenia matur. – Mieliśmy dużo woli walki – przekonywał.

Burzyński dodał, że członkowie ZNP tworzą sporą część komitetu strajkowego.

źródło:
Zobacz więcej