RAPORT

Kampania 2020

„Wprost” przeprasza ks. Tadeusza Bąka za zniesławienie

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

Wyrokiem warszawskiego sądu tygodnik „Wprost” przeprosił ks. dr. hab. Tadeusza Bąka za bezpodstawne pomówienia. Chodzi o publikację serii artykułów, w których zaatakowano duchownego – donosi Radio Maryja.

Wysokie odszkodowanie i przeprosiny na pierwszej stronie „Faktu”. Leszek Miller złożył pozew

Przeprosin na pierwszej stronie „Faktu” oraz w sumie 1,5 miliona złotych zadośćuczynienia od wydawnictwa Ringier Axel Springer za wyrządzoną...

zobacz więcej

Jak informuje Radio Maryja, chodzi o artykuły „Naukowe szalbierstwo”, „Słowaccy docenci, polski wstyd”, „Lista wstydu polskiej nauki. Prawie 200 osób z fikcyjnymi tytułami zdobytymi na Słowacji”.

Radio przypomina, że „ataki na duchownego rozpoczęły się po przyznaniu przez komisję, której był członkiem, wysokich ocen na komisji akredytacyjnej badającej działalność Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu”.

– Sprawa dotyczyła ks. prof. Tadeusza Bąka i jego zniesławienia, jakoby w sposób nieuprawniony posługiwał się tytułami naukowymi uzyskanymi na Słowacji. Wszystkie problemy księdza profesora rozpoczęły się po tym, gdy przewodniczył Państwowej Komisji Akredytacyjnej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie – nie arbitralnie, lecz kolegialnie, na podstawie obiektywnych parametrów – uznano, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zasługuje na ocenę wyróżniającą – poinformował dr Przemysław Przybylski, radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.

źródło:
Zobacz więcej