Dzieci w klatkach. Rodzice trafili do aresztu

Klatki, w których byli przetrzymywani chłopcy, były przytwierdzone do ściany (fot. Modoc County Sheriff's Office)

Kalifornijska policja aresztowała rodziców, którzy zamknęli swoje dzieci w klatkach przykręconych do ściany. Bracia bliźniacy zostali odebrani przez opiekę społeczną.

Zwłoki dziecka w lesie. Policja zatrzymała matkę i jej rodziców

Policjanci ze Zgierza pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności związane ze znalezieniem zwłok noworodka zakopanych w lesie pod Zgierzem. W...

zobacz więcej

Szeryf okręgu Modoc Tex Dowdy poinformował, że funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie domu w Tulelake, około 50 km na południe od Klamath Falls w stanie Oregon. Śledczy podejrzewali, że znajduje się tam nielegalna broń.

Podczas akcji natrafiono na klatki, w których zamknięci byli dwaj bracia bliźniacy w wieku poniżej dwóch lat. Klatki stały jedna na drugiej i były przytwierdzone do ściany – jak się wyraził Dowdy – „jak psie budy”.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również trzy pistolety, amunicję oraz znaleźli dowody, że w domu produkowano olej z konopi indyjskich. Znaleziono także pewne ilości metamfetaminy.

Aresztowano 25-latka i jego dziewczynę. Przedstawiono im zarzuty narażenia dzieci oraz nielegalnego posiadania broni.

Szeryf Dowdy powiedział lokalnej stacji telewizyjnej KRCP, że uważa, iż rodzice zamknęli swoje dzieci w klatkach, żeby nie miały kontaktu z bronią oraz substancjami odurzającymi. Kobieta i mężczyzna trafili do aresztu, sąd wyznaczył kaucję w wysokości 10 tys. dolarów dla każdego.

Opieka społeczna okręgu Modoc zaopiekowała się chłopcami, którzy trafią do rodziny zastępczej.

źródło:
Zobacz więcej