RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nasze roboty podbiły Wiedeń

Wynalazki studentów z Krakowa i Wrocławia okazały się bezkonkurencyjne podczas największych zawodów robotów mobilnych w Europie, RobotChallenge, które odbywały się w Wiedniu. Polskie roboty – „Hurricane”, "I prawo Murphy'ego" oraz „Mały” – pokonały tym samym kilkaset innych konstrukcji z 17 krajów.

Dzięki spektakularnym osiągnięciom polskiej myśli technicznej, zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów w Wiedniu. Wyprzedziliśmy m.in.: Słowaków, Austriaków, Litwinów, Hiszpanów, Szwedów, Turków i Niemców

Jako pierwsi przyczynili się do tak rewelacyjnego wyniku Marcin Okarma i Mariusz Kaczmarek, studenci IV roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Młodzi mężczyźni konstruując swoje dzieło postarali się o to, by ich robot był najszybszy i bezbłędnie omijał przeszkody. Dzięki temu „Hurricane” wygrał w dwóch kategoriach. Był najlepszy w wyścigu po czarnej linii wyznaczonej na białej macie i nie miał sobie równych w wyścigu po wyboistej drodze. Zdołał bowiem ominąć wszystkie przeszkody i wracał na swój tor.

Pasmo sukcesów zwieńczyli studenci Politechniki Wrocławskiej. Dwa roboty skonstruowane przez nich znalazły się także na podium. Pierwszy z nich, robot o nazwie "I prawo Murphy'go" zdobył pierwsze miejsce w kategorii minisumo dzięki wyjątkowej konstrukcji i wbudowanej funkcji "SeekAndDestroy". Drugi robot, klasy nanosumo o nazwie "Mały" zajął II miejsce w kategorii freestyle.

źródło:

Zobacz więcej