Premier May zapewniła Zełenskiego o wsparciu dla suwerenności Ukrainy

Theresa May i Wołodymyr Zełenski (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/STEPAN FRANKO)

Brytyjska premier Theresa May odbyła rozmowę telefoniczną z ukraińskim prezydentem elektem Wołodymyrem Zełenskim. Zapewniła go o wsparciu Wielkiej Brytanii dla „demokratycznej przyszłości Ukrainy”, w szczególności dla suwerenności i integralności terytorialnej kraju.

Ekspert: Zełenski raczej nie usunie nieporozumień w relacjach z Polską

Ukraiński komentator Witalij Portnikow uważa, że zwycięzca wyborów prezydenckich na Ukrainie, showman Wołodymyr Zełenski będzie słabym szefem...

zobacz więcej

Rzecznik szefowej rządu podkreślił, że May zapewniła także o chęci „rozwinięcia już znacznej współpracy w zakresie polityki obronnej i bezpieczeństwa”, a także zacieśnieniu wspólnych działań na scenie międzynarodowej w celu zwalczania agresji ze strony Rosji.

Jednocześnie premier zaprosiła Zełenskiego do złożenia oficjalnej wizyty w Wielkiej Brytanii „przy najbliższej okazji” i zapowiedziała kontynuację dialogu.

Według Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy showman Wołodymyr Zełenski otrzymał w niedzielnych wyborach prezydenckich 73,22 proc. poparcia. Na urzędującego szefa państwa Petra Poroszenkę zagłosowało 24,45 proc. wyborców.

źródło:

Zobacz więcej