Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy chce, aby matury odbyły się mimo strajku

(fot. PAP/Rafał Guz)

Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy, zrzeszający nauczycieli nienależących do związków zawodowych, zaapelował do dyrektorów szkół średnich o zwołanie rad pedagogicznych, by można było przeprowadzić klasyfikację tegorocznych maturzystów. – Po raz kolejny rząd polski nie zdał egzaminu. Zdaliśmy go my, nauczyciele, podejmując decyzję o tym, że klasyfikujemy uczniów – mówiła Beata Trapnell z komitetu strajkowego w toruńskiej szkole po zakończeniu obrad w warszawskim Centrum „Dialog”.

Stres pokonał maturzystów, polały się łzy. „Nie naszym kosztem! Mamy plany na przyszłość”

– Prosimy was o zawieszenie strajku na czas klasyfikacji i nieutrudnianie nam przystąpienia do matury – apelują maturzyści w jednej z opolskich...

zobacz więcej

OMKS zrzesza przedstawicieli oddolnych komitetów z całej Polski. We wtorek po południu członkowie komitetu wystosowali apel do dyrektorów szkół o jak najszybsze przeprowadzenie klasyfikacji tegorocznych maturzystów. Tylko po zakończeniu roku szkolnego i otrzymaniu świadectwa uczniowie mogą przystąpić do egzaminu dojrzałości.

Deklaracja komitetu oznacza, że część szkół zorganizuje klasyfikacje maturzystów. Do klasyfikacji potrzebne jest kworum rad pedagogicznych, które mają zostać zebrane także ze strajkujących nauczycieli, którzy na ten czas mieliby nie przystępować do strajku. Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zrzesza 20 lokalnych komitetów nauczycieli, którzy nie należą do żadnych związków zawodowych.

źródło:
Zobacz więcej