RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje Tadeusz Pluciński

Ostatnie lata życia aktor spędził w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie (fot. arch.PAP/Andrzej Rybczyński)

W Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 92 lat zmarł Tadeusz Pluciński. Choć grał głównie role drugoplanowe, to właśnie im zawdzięcza popularność. Występował między innymi w filmach „Brunet wieczorową porą” i „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” oraz serialach „Czterdziestolatek”, „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Alternatywy 4”.

Był mistrzem kina młodzieżowego. Zmarł Stanisław Jędryka

W wieku 85 lat odszedł Stanisław Jędryka – twórca popularnych filmów i seriali, takich jak: „Do przerwy 0:1”, „Podróż za jeden uśmiech” i „Stawiam...

zobacz więcej

Tadeusz Pluciński urodził się w Łodzi w 1926 r. W 1949 r. skończył studia na tamtejszym oddziale warszawskiej PWST. Jeszcze w trakcie nauki, w 1947 zadebiutował na ekranie epizodyczną rolą żołnierza niemieckiego w dramacie „Ostatni etap”.

Grał głównie role drugoplanowe, często komediowe, i to właśnie im zawdzięcza popularność. Mogliśmy go oglądać w takich filmach jak „Mąż swojej żony”, „Szczęściarz Antoni”, „Westerplatte”, „Dzięcioł”, „Hydrozagadka”, „Niebieskie jak Morze Czarne”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Brunet wieczorową porą” i „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”.

Występował także w serialach, również tych najpopularniejszych: „Stawce większej niż życie”, „Do przerwy 0:1”, „Czterdziestolatku”, „Karierze Nikodema Dyzmy”, „Alternatywach 4”, „Pittbulu” czy „Ojcu Mateuszu”.

Spore zainteresowanie mediów wzbudzało życie osobiste aktora, który aż pięć razy brał ślub. W 2017 r. Tadeusz Pluciński zamieszkał w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

źródło:
Zobacz więcej