35 osób zginęło podczas ulewnych deszczy. Troje dzieci utopiło się w opuszczonej kopalni

W wyniku ulewnych opadów poziom wody wciąż się podnosi (fot. PAP/EPA/MARCELO SAYAO, zdjęcie ilustracyjne)

Ulewne deszcze, które nawiedziły w ostatnich dniach wschodnią i północno-wschodnią część Republiki Południowej Afryki, doprowadziły do śmierci co najmniej 35 osób. Wśród nich jest troje dzieci, które utopiły się w opuszczonej, nielegalnej kopalni - podaje we wtorek EFE.

Tragiczne ulewy w Peru. Co najmniej 31 ofiar

Co najmniej 31 zginęło, blisko 8300 zostało dotkniętych skutkami ulew, do których doszło w porze deszczowej. Około 160 domów uległo zniszczeniu, a...

zobacz więcej

Najbardziej dotknięta ulewami jest wschodnia prowincja KwaZulu-Natal, gdzie zginęły 32 osoby. W wyniku deszczy i spowodowanych przez nie osunięć ziemi i powodzi kolejne 10 osób uznanych jest za zaginione, a 42 odniosły obrażenia – podały władze tego regionu.

W leżącym w KwaZulu-Natal Durbanie, trzecim mieście RPA pod względem liczby ludności, gdzie doszło do powodzi, tylko w nocy służby otrzymały około 2 tys. zgłoszeń. W mieście tym uszkodzone zostały setki domów.

Z kolei w prowincji Limpopo, na północy kraju, policja w opuszczonej kopalni znalazła ciała trzech utopionych braci, w wieku od 7 do 9 lat. Dzieci prawdopodobnie poszły się tam bawić. Intensywne deszcze padają również w Prowincji Przylądkowej Wschodniej oraz Północnej.

Meteorologowie zapowiadają kolejne burze i opady. Władze apelują, by mieszkańcy terenów położonych nisko przenieśli się w wyższe rejony. Wielu ludzi opuszcza domy, ponieważ poziom wody wciąż się podnosi.

źródło:

Zobacz więcej